BLOGMAS #21: Dneškem to končí

Byly to temné časy, o tom není pochyb. Ale my zůstáváme silní. A počínaje dneškem vstáváme z popela jako fénixové. Je tady zimní slunovrat!

Uzavřete to

O síle zimního slunovratu už jsem tady mluvila. Stejně jako o jeho významu. Dnes nastal. Jak s tím naložit? Uzavřete vše, co s sebou vláčíte. Ať už to jsou staré křivdy, hádky, vztahy, lidé, nebo výčitky, zahoďte to. Jak?

Vizualizujte si konec

Představte si problém ve hmatatelné formě. Stejně tak způsob, jakým se problému zbavíte. Mým osobním favoritem je lísteček papírku, který pálím v ohni. Na lístečku je napsáno vše, co mě tíží. Ten pomyslně vložím do plamene a nechám jej proměnit v prach. Pokud nedokáži problém přesně pojmenovat a spíš mám pocit, že mě obklopuje temnota, vizualizuji si ji jako velký těžký plášť, který si sundám a spálím. Ideální je tohle provést při meditaci, při níž se však neupínejte na problém, nýbrž na volnost, jíž vám přináší zbavení se tíhy.

Proč zimní slunovrat

Dnešek je ideální proto, že v jistém smyslu jím něco končí. Končí podzim. Končí zkracování dnů. Končí další cyklus. A další naopak začíná. Přirozený ekvivalent Nového roku. Dejte mu šanci. A józe.