BLOGMAS #19: Šťastně bezlepkově

Dnes si povíme o životě bez lepku a dám vám tipy na bezlepkové cukroví.

Zas tak trendy bych být nemusela

Vím, že bezlepková dieta je trend, ale mě tahle vlna smetla s sebou, aniž by se mě ptala na názor. Vše to začalo atopickým ekzémem, na který jsem „trpěla“ na jaře a na podzim. Nejdéle po měsíci však vždy zmizel. Pak jsem si jednou všimla, že nemizí. Začala jsem pátrat. Často jsem narážela na spojitost s potravinovou alergií, a tak jsem zkoušela vysazovat. Nejprve laktóza. Po měsíci žádná změna. Pak lepek. Voilá, ekzém začal mizet. Ale co víc! Najednou jsem i tak nějak splaskla a přestala trpět na křeče v břiše.

Až po zahájení bezlepkové diety jsem zjistila, že se člověk nemusí po jídle cítit jako nafukovací balón. Tu a tam jsem v průběhu let zhřešila, ale zhruba poslední rok a čtvrt už jsem se vědomě lepku nedotkla. Nestojí to za to. Ale díky těm několika experimentům jsem zjistila, že mám pravděpodobně intoleranci čili ani alergii, ani celiakii. Reakce nastupuje až s odstupem několika hodin, ale ne až druhý den.

Jak se žije bezlepkově

Dnes už úplně normálně. Sice v některých restauracích mám problém si objednat jídlo, aby bylo bezlepkové a výživově hodnotné, ale tomu lze předejít dobrým plánováním. Pečivo mi v životě zvlášť nechybí. Když už, tak si upeču chleba doma. Jediné trýznivé momenty zažívám v kavárnách s prémiovými zákusky. Ty lepek majoritně obsahují a mou jedinou volbou se tak obvykle stává panna cotta nebo makronka.

Moje rodina se ani po 5 letech nenaučila, co znamená bezlepková dieta. Neignorují to, jen jim to připadá velice komplikované jako většině lidí, kteří se bezlepkově nestravují, a nedokáží se v potravinách zorientovat. Obzvlášť špatně to nesou babičky, protože vždy napečou a já u nich nakonec sedím o čaji a jabku. Babička z máminy strany už ale zvládá bezlepkové obědy, před nimiž se vždy ještě radši zeptá, jestli to můžu, takže o hladu nebývám. U našich to vždy jistí brambory a pečené kuřecí. Vegetariánskými preferencemi je radši netrápím.

Když si vařím sama, nic komplikovaného nevymýšlím. Moje typická snídaně je tenký rýžový chleba s tvarohovou pomazánkou, nebo bezlepková ovesná kaše. Na oběd si dám dušenou rybu se zeleninou a rýží nebo bramborami. Na večeři miluju jakékoliv luštěninové saláty. Na svačinu si dávám nejradši ovoce. Bezlepková kuchyně však nabízí pestrou škálu možností a pokud aspoň trochu rádi vaříte, rychle najdete způsob, jak lepkové suroviny nahradit.

Bezlepkové vánoční cukroví

Bez mučení – patřím spíš mezi ty, kdo u plotny netráví ani nezbytně nutný čas. Takže co se cukroví týče, sázím na nižší dívčí. Ideálně nepečené.

Bezlepkové kokosové kuličky

Už když jsem zmínila nepečené cukroví, muselo vám být jasné, co přijde. Ráda bych vám sem dala nějaký osvědčený recept, ale kuličky dělám zásadně formou pokus-omyl. Rozdrtit bezlepkové máslové sušenky, v hrnci smíchat sklenici vody a kokosový olej, vlít k sušenkám a plácat, dokud to nevypadá jako těsto. Pokud to moc lepí, přidávám sušenky. Pokud je to moc tuhé, přidávám po lžičkách vodu. Pak už to znáte – vezmete mandli, obalíte ji v těstě, těsto v kokosu a necháte ztuhnout v lednici. Letos mám ale připravený upgrade – jednak jsem zjistila, že se prodávají bezlepkové „Lotusky“, z nichž bych jednu várku ráda zkusila udělat, ale také bych chtěla k mandli přidat oříškový krém. Uvidíme, co s toho bude.

Bezlepkové mini brownies

Brownies všichni milují. Akorát já je mám jenom ráda. Nicméně jde o dezert, se kterým se udělá za málo práce hodně muziky. Budu je dělat zhruba podle receptu na půl cesty mezi Apetitem a Kitchenette. Místo másla používám kokosový olej a místo cukru necukr od 4Slim. Tentokrát zkusím čokoládu neutopit ve vodě jako minule. Ehm.

Kokosové pusinky

K mým velkým oblíbencům patří kokosky. Ty jsem ještě nedělala a jsem smířená i s tím, že mi v troubě spadnou, ale ráda bych je vyzkoušela. Zatím mě nejvíc zaujal recept od Kuchařky pro dceru. Jestli mě něco přivede k šílenství, pak nejspíš právě pusinky.

Linecké a pracny bez lepku, bez cukru, low carb

Chystám se také na bezlepkové linecké a ořechové pracny. Na ty jsme už loni dostali směsi od jedné místní firmy (s jejich dodávkami je to dlouhodobě komplikované, takže odkaz sdílet nebudu), ale pokud bych linecké dělala doma, asi bych zkusila tento recept od Apetitu. Například Labeta nabízí také bezlepkovou směs na linecké a z ní se dají navíc vyrobit i tartaletky. To už do pátku nestihnu, ale výhledově mě to rozhodně láká.