BLOGMAS #18: Co dělá moje Vánoce Vánocemi

Pojďme si to shrnout. Ty maličkosti, bez nichž si svátky neumím představit.

Punč

Ze zjevných důvodů převážně nealkoholický, ale punč je moje láska. Nostalgický závan výletů do Vídně, setkávání se známými a chvilek plných smíchu. Svařáku až tak neholduji, ale punč bych mohla od rána do večera. Vlastně je asi dobře, že ten alkohol spíš nemůžu, jinak bych pravděpodobně strávila svátky v pořádném deliriu.

Svíčky Heart & Home

Před lety jsem chtěla svému příteli udělat malé Vánoce, než jsme odjeli každý ke své rodině. Kupovat stromeček nedávalo smysl, a tak jsem se rozhodla koupit tematickou dřevěnou dekoraci, světýlka a atmosféru doladit svíčkou s vůní stromečku. Celkem mě překvapilo, jak příšerně voněl stromečkové vůně od Yankee Candle. Od WoodWicku jsem snad žádnou ani nenašla, a tak jsem navzdory předchozí zkušenosti zalovila v regálu Heart & Home. Většinu jejich sortimentu nemůžu cítit ani přes igelit, ale Vánoční stromeček? ACH, MŮJ BOŽE! Celý pokoj rázem voněl jako jehličí a při zavřených očích byste přísahali, že tam opravdu nějaká borovice stojí. Letos máme už čtvrté balení a přemýšlím, že si svíčky snad nakoupím i do zásoby. Dokonalost.

Toffee Nut Latte ze Starbucksu

Dokud jsem ještě lepek zvládala aspoň občas, oddávala jsem se jednou ročně cukrové bombě v podobě Gingerbread Latte. Pak se mi ale začalo dělat blbě i z té špetky a loni jsem raději přesedlala na Toffee Nut Latte. No regrets. Osobně si myslím, že je ještě lepší než perníčkové. Aspoň já po něm nemám pocit, že se měním v obrovskou hroudu rozteklého cukru, takže všem rozhodně doporučuju. Jediné, co už mi opravdu moc chybí, je možnost vypít si svůj šálek v pohodlí kavárny. Do Prahy už jsme to letos znovu nestihli a jediná moravská kavárna mimo obchodní centrum se nachází v Brně. Smůla.

Čtení, malování a psaní

Píšu a čtu sice celoročně, ale o Vánocích je to zkrátka jiné. Jednak zcela nepracovní, ale také můžu úplně vypnout. Nemyslím na povinnosti, které na mě ještě čekají, a oddávám se příběhům mnohem víc. Na malování a kreslení si běžně čas skoro nenajdu. Hlavně proto, že po zaklapnutí notebooku potřebuju většinou nutně vypadnout od stolu a nabídnout zádům i jinou polohu, což bych malováním nijak zvlášť nevyřešila. Atmosféra Vánoc ovšem podněcuje mou tvořivost natolik, že mě napadají nejen náměty na knihy a články, nýbrž i na obrazy. Zvláště u malby na plátno si pak dokážu úžasně odpočinout.

Červené nehty se třpytkami

V průběhu roku upřednostňuji nude tóny. Přestože mě ve skutečnosti nesmírně baví pokoušet se o nail art a ještě na vysoké jsem si ráda s lakováním vyhrála, v současnosti se do žádných výrazných výstřelků nepouštím. Barvy, třpytky, kresbičky a všemožné aplikace na nehtech mě totiž ruší při práci. Chápu, zní to trochu uhozeně, že opravdu při psaní vnímám, jak vypadají mé nehty. Také mi vadí, když se nehty tlučou s oblečením a mnohdy mi moderní nehtový design připadá až nevkusný. O Vánocích se ale ráda odvážu a začnu kouzlit. Takovým mým minimem je polovina nehtů zlatá a polovina červená, nepohrdnu ale ani efektem stříbrných rampouchů, které visí od špiček nehtů.

Rozložený gauč

To jste nečekali, že? Ale pro mě se rozložený gauč pojí k mnoha skvělým okamžikům. K přespávačkám s kamarádkami. K návštěvám sestřenky. K miminkovským letům mých sourozenců. K sobotním ránům, když jsme s mámou sledovaly ranní program na Nově v našem prvním bytečku. K Vánocům. Rozložený gauč je symbolem pohody, uvolněnosti a zrušených pravidel.

Košile a béžové legíny od Breeze

Někdo má vánoční svetr, já mám košili a béžové legíny značky Breeze od Kláry Hulmákové, které jsem si pořídila před více jak rokem. Obojí je úžasně pohodlné, košile dokonce hřeje, v légínách můžu pohodlně jógovat i se celý den válet u pohádek. Nejedná se o žádné přelomové materiály, dokonce se nevyrábí ani v Evropě. Věci jsem si koupila primárně proto, že Klárku jednoduše ráda sleduju a dokázala mi produkty prodat svým nadšením, ale kousky se staly mým osobním symbolem pohody.

Zimní pyžamo Harry Potter

Na Mallorce jsem si koupila v Primarku vínové zimní pyžamo s motivy z Harryho Pottera. Za dva roky už celkem zežmolkovalo, ale pořád se z něj raduji jako malé dítě. Jakmile venku spadnou teploty, hned jej vytahuji ze skříně. A čím blíž jsou Vánoce, tím víc času v něm trávím. Dokonale pohodlná věc pro sledování oblíbených filmů zpod peřiny.

Pleťové masky

Masky mám ráda celoročně, ale moc na ně nemám čas. Byť pracuji hodně z domova, nedokážu s nimi na obličeji myslet. Ovšem o Vánocích! To je jiný příběh. Obvykle násobně přetahuji doporučený čas působení a jsem schopná s maskou na obličeji zhlédnout celý film, než se donutím jít ji shodit.

Blog(y)

V průběhu roku, přiznávám, blog hodně flákám. Jakmile se ovšem svět kolem zastaví, miluju sedět zachumlaná v křesle, psát články a projíždět jiné blogy. Doby, kdy jsem si na tyto aktivity našla čas opravdu každý den, mi v dospělém životě hodně chybí. Podobně jako éra deníčkových blogů. Nesmírně mě bavilo sledovat životy jiných tvůrců.

Bez jakých maličkostí se o Vánocích neobejdete vy?