BLOGMAS #17: Sním o Vánocích

Vysněné Vánoce. Jaké by byly? S kým byste je trávili? Jak by vypadal váš stromeček? Co byste večeřeli? Jak byste strávili Štědrý den?

Když ti život nadělí citrony… Udělej si punč!

Poslední dny nemám úplně nejlepší. Trochu se mi zbláznila nervová soustava, takže zobu hořčík a snažím se zklidnit. Při tom nutím mysl zaměstnat jinak než prací, aby musela pracovat, ale přece jen v jiném režimu. Takhle jsem došla na téma dnešního článku. Přemýšlela jsem o nejmenších detailech svých dokonalých Vánoc.

Sníh, láska, rodina, třpyt, pohádky

Moje by probíhaly klidně. Trávili bychom je doma, přičemž bychom měli celý domov vyzdobený světýlky a všemi možnými pitomostmi, jaké vídáte v amerických filmech. Včetně bohatě nazdobeného stromečku v kombinaci bílé, zlaté a červené. V předvečer Štědrého dne bychom si s tátou mých dětí předali malé osobní dárečky jen mezi čtyřma očima. Něco, co si chceme nechat jako naše tajemství. Protože buďme upřímní, s dětmi už člověk moc na soukromí a tajemství prostor nemá. Jako výrazně starší sestra jsem viděla dost, abych si nedělala žádné iluze. Přitom si myslím, že aby láska vydržela, potřebuje právě i tyto momenty jen ve dvou.

Na Štědrý den k snídani bychom si dali lívance. Pak bychom vyrazili ven na procházku, abychom si prohlédli výzdobu po celém městě, postavili sněhuláka… Po návratu domů bychom se pustili do vaření. Jakmile by bylo vše nachystáno, připravili bychom se sami do svátečního. Zatímco bych pomáhala dětem s oblékáním a paráděním, jejich táta by tajně podstrčil pod stromek dárečky. Pak bychom zasedli k večeři. Podával by se hráškový krém, po něm pečený losos s odlehčeným bramborovým salátem připravený předchozího dne. Popíjeli bychom domácí Po jídle by z vedlejší místnosti zaznělo zazvonění. Nejspíš z reproduktoru ovládaného na dálku mobilem, když by se zrovna děti nedívaly. Následně bychom se vrhli ke stromečku a nejmladší člen rodiny by po jednom rozdával dárečky. Nečekali bychom, až budou všechny rozbalené. Naopak bychom počkali, až bude dárek rozbalený, než by se předal další. Jen tak se dostane každému dárku plná pozornost a všichni dostaneme příležitost si dárky vzájemně prohlédnout. Ráda bych dodržovala tradici, že každý rok najdeme pod stromečkem aspoň jednu společenskou hru, jíž si po nadílce společně zahrajeme při dalším šálku punče. Ve smluvený čas bychom se potkali s přáteli a jejich rodinami ve městě u punče či svařáku. Až unavíme děti, vrátíme se domů na pohádky, Sám doma, Pretty Woman. Zkrátka na všechny klasiky, které mým dětem budou připadat jako tvorba ze středověku. Když budu v noci usínat, budu myslet na jediné – Jaké mám zatracené štěstí.

Jak si vysníváte dokonalé Vánoce vy?