PŘI RANNÍM ŠÁLKU #14: Návrat do  divoké severské džungle

Jsem moravská holka. Zase. S druhou dávkou v žíle. Konečně.

Přestěhovali jsme se ve středu. V pátek ráno už jsem v ordinaci shrnovala rukáv. Kupodivu probíhá druhá dávka celkově mnohem poklidněji než první. Paže je citlivá jako čert, nemůžu ji zvednout ani do pravého úhlu a moc jsem se nevyspala, ale ani zdaleka to není taková hrůza, jak jsem čekala. Nevím, jestli jsem ráda, nebo ne. Když tělo moc nereaguje, mírně pochybuji, zda probíhají žádoucí mechanismy. Nicméně věřím medicíně a jsem ráda, že jsem očkování podstoupila. Byť teď padá většina práce na bedra partnera, zatímco já sjíždím v nepohodlných polohách Are You the One?, dělám si pořádek ve sledovaných profilech na Instagramu a osnuju, jak dosáhnout svých cílů pro následující měsíce.

Přestěhovali jsme se téměř do divočiny. V docházkové vzdálenosti mám hospodu, poštovní kout, kostel, školu, rybník, potraviny, v nichž si kvůli řadě stravovacích omezení nenakoupím, a les. Srnky by nám nejspíš chodily dávat přes okno dobrou noc, kdyby v trávě okolo necítily zápach výměšků místních násosek. Naneštěstí i z tújí u domu. Kdejaký pouliční oříšek má lepší vychování… Očkování představuje v regionu něco, zač by vás mnozí zdejší s nadšením hodili do umírací jámy. Bez diskuze. Proti mobilním očkovacím týmům div nevyrazili s hořícími pochodněmi. A od nejbližšího dobrého kafe mě dělí zhruba 40 kilometrů. Od knihkupectví nebo důvěryhodného zdravotnického zařízení zrovna tak.

Ale věřím v nějaký vesmírný řád, v jehož kontextu i skutečnost, že se nacházím teď právě tady, dává určitý smysl. Musím uznat, že jisté věci bych jinde realizovala pro početnou konkurenci těžko. Tady mohu začít takřka nerušeně. A možná najít to něco, co mi pořád schází. Taky věřím, doufám, že se za některými dveřmi v okruhu 20 kilometrů přeci jen nachází aspoň jedna má spřízněná duše. Druhá bílá vrána, jak mě kdysi nazvala psycholožka, když jsme si povídaly o tom, proč jsem se nedokázala začlenit v tehdejší práci. Dobrodružství začalo. Fingers crossed.