Okamžitě šťastnější život v 7 krocích

Nezbláznit se a nepropadat zoufalství. Ani dnes, ani zítra, ani za 5 let. Jak? V 7 krocích, na jejichž účinky nemusíte čekat. Dostaví se totiž okamžitě. Připravte si tedy kázeň, nalaďte mysl na pozitivní vlnu a jdeme na to. Pamatujte však, že byste měli jednotlivé body plnit opravdu každý den a vědomě. Myslete na to, co děláte a proč.

1. Něco pro své tělo

Udělat něco pro své tělo je ideální způsob, jak začít den nebo jej zakončit. Zacvičte si, dopřejte pleti zvláštní péči, pusťte se do čehokoliv, co nějak prospěje vaší tělesné schránce.

2. Něco pro svou duši i mysl

Fyzické zdraví stojí po boku toho duševního, proto své nitro nezanedbávejte a dejte péči o něj prostor. Čtěte, meditujte, malujte, jděte do kostela nebo se jednoduše jen na okamžik zastavte a sledujte svět okolo. Cílem aktivity je uklidnit se, vypnout tok myšlenek, relaxovat.

3. Něco pro svou přítomnost

Co vás právě teď učiní šťastnějšími? Čokoláda, kafe, odbavení pracovního úkolu, objetí milované osoby, další díl oblíbeného seriálu? Dopřejte si to a užijte si každou sekundu toho opojení. Uvědomujte si, jak je vám pro tuto chvíli dobře.

4. Něco pro svou budoucnost

Ani na jediný den nezapomínejte na svou budoucnost a na to, jakou ji chcete mít. Nestačí o ní však jen mluvit nebo pro ni ztratit jednu sklíčenou myšlenku. Pracujte na ní. Třeba tím, že si sepíšete své cíle a ujasníte si, co od své budoucnosti přesně chcete. Vzdělávejte se, rozvíjejte své dovednosti, začněte pracovat na projektu, který vám už tak dlouho leží v hlavě, běžte se podívat na byt, kde byste si přáli bydlet, nebo si jen odložte peníze na konkrétní věc, jíž si chcete brzy koupit. Vše se počítá!

5. Něco pro svou lásku

Teď mám na mysli tu emoci. Uvědomte si, kolik lásky dokážete cítit a kdy. Co ve vás lásku probouzí? Přesně těmto věcem se věnujte intenzivněji, vědomě. Běžte si hrát se psem, nechte si od dětí převyprávět příhodu z hřiště, pomozte někomu, kdo to potřebuje…

6. Něco pro svou vizi

Vizualizace je klíč v dosažení čehokoliv. Proto si vytvořte nástěnku vizí (nebo aspoň složku v mobilu jako já), na níž se budete každý den dívat a připomínat si, za čím jdete. Používejte plánovače a vždy se večer podívejte, co vás čeká další den potažmo týden. Neztratíte tak přehled a předejdete stresu. Naopak vám plánování dodá vnitřní klid, že máte svůj život pod kontrolou.

7. Něco pro svůj pořádek

Udržujte kolem sebe pořádek a prostor. Pročistěte si plochu na počítači, paměť v telefonu. Vyhoďte zbytečné účtenky z peněženky. Chaos a přebytek věcí člověka prokazatelně unavují, vysávají z něj energii i radost. Jak byste v takovém prostředí mohli žít šťastně? Tak si ukliďte. A pokud to bude nutné, zbavte svůj život i lidského odpadu, někteří lidé dokáží totiž napáchat víc škod než hurikán, zemětřesení a atomová bomba dohromady.