V karanténě: Odmítám se zbláznit

Sedím na okenním parapetu v ložnici a zpoza okna pozoruji okolní svět. Vypadá to, jako by se vůbec nic nezměnilo. Jako by se němělo projednávat uzavření blízkého města. Jako by se neobjevily nové případy nákazy ve vedlejší obci. Jako by se celý svět neobrátil vzhůru nohama. Přesně to mě udržuje při smyslech.

Kašlíček a paranoia

Dlouho před šířením nákazy na Mallorce mě začalo škrábat v krku. S přestávkami to trvá už víc jak čtrnáct dní a za normálních okolností bych to nijak neřešila. Děje se mi to často. V podstatě kdykoliv, kdy čelím teplotním skokům. Nebo dostanu dobrý nápad si hned po sprše sednout před otevřené okno. Či položit si holé nohy na studenou podlahu.

Tentokrát však věnuji pozornost každému detailu. Když si náhodou odkašlu, nejradši bych se šla zavřít do nepropustné bubliny. Nebojím se, že onemocním sama, ale že bych pak mohla nakazit někoho jiného, jehož tělo by nemoc nemuselo zvládnout. Intenzivní četba médií člověku taky moc nepřidávala, takže jsem si ve středu večer nařídila detox od zpráv a povoluji si jen ranní četbu u prvního čaje.

Litry čaje, zábava a pozitivní energie

Naopak jsem si naordinovala minimálně 3 litry tekutin denně, hromadu vitamínů, co nejzaměstnanější mysl prací a zábavu. Hodně zábavy. Nachystala jsem si asi 20 knih, začala sledovat Superstar (Kterou bych si za normálních okolností rozhodně nepustila!), cvičím, píšu.

Neumím si představit, že bychom zůstali ve Španělsku. Zavření v mrňavém pokoji bez možnosti si zacvičit nebo se jít projít. Aktuálně máme pro sebe celý byt s prostornou koupelnou, kuchyní a dvěma pokoji, kde se můžeme procházet do zblbnutí. Když zrovna neprší jako dnes, vylezu na chvíli na zahradu pro trochu slunečních paprsků. Připadám si tady najednou jako v prezidentském apartmá luxusního hotelu. Bez nadsázky.

Zvláštní, jak člověku najednou připadají výjimečné běžné věci, že? Kamarádka zrovna dnes psala, jak si bude mnohonásobně víc vážit každého zážitku, který ji po tomto všem potká. Naprosto souhlasím. Zároveň se ovšem snažím i z nežádoucího ‚‚volna‘‘ vytřískat maximum kladného a to dobré šířit dál. Proto očekávejte pořádnou nálož čtiva na téma to nejlepší,co nám koronavirus dal. Je toho totiž moře!