2020: Nový rok, nové já?

Úspěšně jsme se přehoupli do nové dekády. Nová dekáda. To svádí k prohlášením o velkolepých změnách v životě ještě o něco víc než obvykle. Podle numerologů fandí rok 2020 kreativitě, budování, tvorbě, zdokonalování se. Horoskopy předpovídají ideální podmínky pro dotažení restů, úspěchy, změny či neklid na mezinárodním poli. Co čekám od roku 2020 já?

Splynutí s múzou

Od dob, kdy jsem se bezhlavě vrhala do vln horoskopů, věšteb a proroctví se vší důvěrou, utekla už spousta vody. Stále si jejich řádky ráda přečtu, nenechávám se jimi však rozhodit. Podmínky, příležitosti i překážky si vytváříme převážně sami.

Zároveň však musím uznat, že se mi s novým rokem múza přiblížila natolik, až jsme takřka splynuly. Napadají mě témata článků, povídek, maleb, dokonce jsem vymyslela i několik fashion editorialů. K jejich realizaci mám nyní sice poměrně daleko, ale kdo ví, třeba jednou skutečně vyjde ve Vogue či Elle módní inspirace focená pod mou taktovkou. Nevzdávám to.

Nejvyšší čas pro level up

Jak jsem už psala dřív, novoroční předsevzetí mi nic neříkají, jednu výzvu jsem před sebe přesto postavila. V posledních měsících jsem si všimla, jak tíhnu k odlišnějšímu životnímu stylu než doposud. Nevím, zda to nějak souvisí s věkem, nebo jestli mě natolik ovlivnily ženy, jejichž články, videa a životy jsem začala sledovat.

Pravdou však zůstává, že chci od života i od sebe víc. Detaily by vydaly na celý samostatný článek o délce eseje, ve zkratce to však jednoduše znamená víc pracovat, víc přemýšlet, víc se učit. Krok za krokem budovat sofistikovanější já po všech stránkách. Pochopitelně s tím vším nezačínám dnes, na změnách musí člověk začít pracovat neprodleně. Naštěstí.

První leden mi totiž do všeho pěkně hází vidle. Migréna snad ze samotného pekla. Jako každé ráno od příletu do Čech mi na obličeji přibyly další 4 rudé krátery a kdybych sázela na Jak na Nový rok, tak po celý rok, asi bych se šla odstřelit.

2020, rok jazyků

Se stěhováním do Španělska souvisí studium nového jazyka. Přiznávám, že jsem tomu za 3 měsíce nedala ani zdaleka tolik, kolik bych měla. V podstatě se učím jen při cvičení pomocí podcastu a situačně – Potřebuji něco říct, najdu si to, zapamatuju. Byť mám zakoupený online jazykový kurz.

Metoda naučení a okamžitého používání je sice ideální, ale bez určitého backgroundu v podobě gramatiky poněkud limitující. Člověk si totiž osvojí pouze fráze pro konkrétní chvíli, nikoliv jazyk.

Před svátky jsem zahlédla vánoční nabídku OnlineJazyky.cz v podobě akce 1+1. Abych se vyloženě donutila k již zakoupené španělštině sednout intenzivněji, přikoupila jsem si tento voucher platný 1 rok, který jsem si však povolila uplatnit až ve chvíli, kdy dokončím rozdělaný kurz. Určitě bych pak ráda pokračovala ve španělštině, zároveň však potřebuji oprášit němčinu a s angličtinou se dostat na C2. Sama jsem zvědavá, jaké dva kurzy si následně vyberu.

Hon na laňku

Jestli pro mě něco bude opravdu snadné dodržet, tak závazek k pravidelným návštěvám fitka. Miluju to a pevně věřím, že se znovu k velikosti XS a nožkám jako párátka dopracuju. Jestli letos, nebo až příští rok, to už nechávám na svém těle.

Větší dřina to bude s jídlem. Najít v něm rovnováhu se mi zatím nedaří i přes pomoc odbornic. Buď hubnu a tělo se bouří, nebo mi nic nechybí, jenže muffin se pozice taky nevzdává. Nyní mám připravený jídelníček pro španělské prostředí, tak uvidíme.

Co si od roku 2020 slibujete vy?